2017 Modasında Eskiye Dönüş!

 

2017 Modasında Eskiye Dönüş Trendi!

 

1900’lü yıllardan beri önemli olan ve bunun adına da moda tarihi dersek eğer, eski trendler dönüp dolaşıp tekrar günümüz şartlarının modası oluveriyor. Eskiden trend olan şeyler gün yüzüne çıkıyor ve böylelikle bundan zevk alıyoruz. Bazıları her ne kadar eski modayı trend olarak benimsemeyip tercih etmese de bazıları eski moda anlayışına hayrandır ve tercih edebilirler. Tekrar dönüp dolaşıp günümüz modası olan trendler hakkında biraz bahsedelim.

 

Eskiden Moda Olan ve Şimdi De 2017 Yılının Tercih Edilen Trendleri

 

  1. Fular ve Bandana Modası

 

1940 yılından itibaren başlamış olan bandana ve fular modasını günümüzde de görmek mümkündür. Zaten bandana ve fular hemen her dönem etkisini göstermiş ve kadın, erkek dinlemeden her kesime hitap etmiştir. Şimdilerde çocuklarda bile fular ve bandana görmek mümkündür. Bandana ve fular ister bilekte, saçta ve boyun hizasında kullanılabilmektedir.

 

  1. Büstiyer Modası

 

Kısa üstler yani büstiyer, 1970’li yılların modası ve trendi olmuştur. Kadınlar tarafından o dönem oldukça çok sevilmiş ve şimdi bile tercih edilerek giyen kadın ve genç kızları görmeniz mümkündür.

 

  1. Arma ve Yamalı Kıyafet ve Ceketler

 

Rozetler ve armalar 1990 yılının modası fakat günümüze geri döndü diyebiliriz. Jean kotlarınıza,

kot ceketlerinize ve asker desenli kıyafetlerinize arma ve yamalı kıyafetler oldukça çok yakışacaktır.

 

  1. “Boyfriend” Yani Yüksek Bel Pantolon Modası

 

Adeta 80’li yıllardan çıkıp günümüz modasına hızlıca geri dönen boyfriend kotları hem tarz olarak uygun hem de farklı görüntü sayesinde sizleri cazip gösterir. Bunlar bol kesimli oldukları için boyfriend kot denilmektedir.

 

  1. Oversize Şortlar

 

40’lı yılların modası olan bu şortlar 2015 yılında geri dönmesiyle birlikte 2017 yılında bile halen bu moda devam etmektedir. Rahat ve havalı bir görünüm vermesiyle tercih edilmektedir.

 

  1. File Çorap ve Kıyafetler

 

2000’lerin başında gelen bu moda günümüzde de etkisini sürdürmektedir.

 

  1. İspanyol Paça Pantolonları

 

1970’li yıllarda görülen bu pantolonlar günümüzde halen devam etmektedir. 2010 yılında tekrar gelmiş ve halen etkisini sürdürmesinin sebebi favori pantolonlardan biri olmasıdır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir