2017 Kot Tesettür Elbise Modelleri

tesettür elbise modelleri

 

Genç tesettürlü hanımlar günlük kullanımlarında genel olarak kot tesettür elbise modelleri arasından tercihler yapmaktadır. Kot elbise modelleri arasında pek çok renk tonu bulabilmek mümkün olmaktadır. Buz mavisinden lacivert renk tonuna kadar farklı modeller seçimleriniz arasında yer alıyor.

 

Nakışlı Kot Elbise Modelleri

 

Yeni sezon trendleri arasında nakışlı tasarımlar yer almaktadır. Nakış detayları spor ve salaş bir tarz katmakta ve doğal bir detay olarak tesettürlü hanımların tarzlarına sade bir kibarlık katmaktadır. Yaka kısımlarında kullanılabilen nakışlara kol kısımlarında da yer verilebiliyor. Düz tasarım modellerin yaka ve etek ucunda büyük motifler olarak süslenen motiflerde konbinlerinize zarafet katabilecektir. Sadece yaka kısımlarında da gül motiflerine yer verilebilir, fermuar detayları ile spor bir tarz elde edilebilir. Feraceyi andıran tasarımlarda sade yaka kısımlarında ince motifler halindeki işlemelerde özellikle buz mavisi kot tesettür elbise modellerine çok yakışmaktadır.

 

Fırfırlı Kot Elbise Modelleri

 

Elbiselerin yaka kısımlarında yer alan fırfır detaylar omuz hizasından tam tur olarak dönmektedir. Ve bu modeller yeni sezonun en trend kullanımları arasında yer almaktadır. Bu fırfırlar pelerin tarzında göğüslerin üzerine örtecek şekilde daha uzun olarak ta kullanılabiliyor. Fırfır kullanımlarına daha küçük şekilde etek uçlarında da yer alabiliyor. Bu tasarımlar geçmişten gelen bir detay olmakta ve nostaljik tarzlar oluşturmaktadır. Bazı modellerde ise fırfır detayları bele kadar kat kat çıkabiliyor. Robadan elbiselerde olduğu etek uçları bol kesim şeklinde uzanan modeller düz kullanımlar oluşturmaktadır.

 

Düğmeli Kot Elbise Modelleri

 

Kot kumaş bazı detaylar adeta özdeşleşmiştir. Bunlar arasında düğmeler, deri kemerler, metal fermuar kullanımları gibi detaylar sayılabilir. Düğmeli kot tesettür elbise modelleri de spor tarzlarda modeller tercih eden tesettürlü hanımlar için farklı imajlar oluşturabiliyor. Özellikle bazı modellerde yer alan gizli ceplerle bu elbise modelleri çok daha kullanışlı olabiliyor. Kuşaklarla belden bağlamalı şekilde kullanacak tesettürlü hanımlar beden olarak biraz daha zayıf olanlardır. Kilolu hanımlar için belde kemer olarak ince kemerler kullanılarak zarafet elde etmeleri önerilir. Düğme detayları bazı modellerde sadece üst kısımlarda kalırken bazı modellerde ise etek ucuna kadar inebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir