2017 Kadın Modasında Gömlek Tuniklerin Kullanımı

Gömlek tunikler kimler tarafından tercih edilir?

 

Değişik tasarımları ve sayısız renk seçenekleri ile tunikler, kadınlar tarafından hem iç hem de dış giyim olarak tercih edilmektedir.

 

           Gömlek tunikler, bohem tarzı benimseyenler ve özellikle muhafazakar giyinen kadınlar için başlıca giyim parçalarından olmasına rağmen kombinlemesi de en zor parçaların arasında yer alıyor. Özellikle yaz ve bahar aylarında hep elimizin altında olacak bu kurtarıcı parçayı nasıl kombinleyeceğimiz ise aslında çok basit.

 

Gömlek tunikler nasıl kombinlenir?

 

– Pantolonlar

 

Gömlek tunik denilince akla gelen ilk parçalardan biri elbette pantolonlar. Pantolon ve tunikleri şık bir şekilde kombin edebilmemiz için dikkat etmemiz gereken bir kaç husus var. Bu hususlardan biri paça boyu ve genişliği. Eğer kullandığınız gömlek tunikler vücuda oturmayan bol bir yapıdaysa, pantolonunuzu bol paça tercih etmemeniz gerekiyor. Zira bu sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Bol bir tunik tercih ettiyseniz, boru paça denilen daha dar kesim pantolonları tercih etmeniz sizi daha şık ve ince yapılı gösterecektir.

 

– Etekler

 

Tuniklerin en zor uyum sağladığı parça maalesef ki etekler. Gömlek tunikler zaten uzun bir üst parça olduğu için etek ile kombin edildiğinde kötü görüntüler ortaya çıkabiliyor. Fakat bu durumu yaşamamak için dikkat etmemiz gereken noktalar oldukça basit. Eğer gömlek tuniğinizi etek ile beraber giymek istiyorsanız, tunik boyunuza dikkat etmelisiniz. Tuniğiniz kalça üzerinde bitiyorsa rahatlıkla etekle kullanabilirsiniz. Fakat dize kadar inen çok uzun tunikleri pantolonla giymeniz çok daha rahat olacaktır.

 

– Kumaş seçimi

 

Elbette kumaş seçimi de oldukça önem teşkil ediyor. Misal, gömlek tuniğiniz kot gibi sert bir kumaşa sahipse daha spor bir görüntü oluşturacağınızı bilmeniz ve buna uygun ayakkabı ve takı seçimi yapmanız gerekiyor. Örneğin, saten bir tuniği açık renk kumaş pantolon ile giyerek akşam yemeğine çıkabileceğiniz gibi, kot bir tuniği açık renk kot pantolonlarla kombinleyerek günlük hayata adapte edebilirsiniz.

 

– Aksesuarlar

 

Her kıyafette olduğu gibi gömlek tuniklerin de en güzel tamamlayıcısı tabi ki aksesuarlardır. Spor veya şık bir görüntü elde etmek istemenize bağlı olarak elbet takı seçiminiz de değişmelidir.

 

Mesela oldukça gösterişli, işlemeli, dantelli bir tunik kullandıysanız, kullandığınız takıların daha sade ve minimum düzeyde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde karşınızdaki insanlar için kafa karışıklığı yaratabilirsiniz. Fakat daha sade ve günlük gömlek tunikler tercih ettiyseniz, takı konusunda daha cesur davranabilir, iri taşlı parlak kolye ve küpeler kullanarak şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir