2017 İlkbahar Yaz Tesettür Elbise Modelleri

2017 ilkbahar yaz öne çıkan renkler; yazın sıcaklığına uyacak sarı rengi çok sık göreceğiz. Geçen yaz olduğu gibi denim ve mavi renginin tüm rahatlatıcı renkleri, kırmızı ve turuncu renkler, doğadan ilham alınan yeşilin her tonu, pembe rengin en canlı hali, asker yeşili, mor, kışında çok gördüğümüz metalik renkler bu senenin en göze çarpan renkleri arasında olacak.

 

Tesettür elbise modelleri nelerdir?

 

Kışında çok sık gördüğümüz işlemeler 2017 ilkbahar yaz döneminde de sıkça göreceğiz. Mavi beyaz çizgiler özellikle gömlek tuniklerde görmeye alışkınız fakat bu yaz elbiselerde de sık tercih edilecektir. Fırfırlı elbise modelleri göze çarpan detaylar arasında. 3 boyutlu elbiseler özellikle özel günlerde tercih edilecektir. Tropik desenli elbiseler hem yaz havasına uygun hem de içi açacak gibi duruyor. Tesettür elbise modelleri küçük detaylarda olsa püskül ve saçak sezonun trendlerinden, tül elbiseler, kalın çizgi desenli elbiseler, düğme detaylı elbiseler, rengarenk, uçuş uçuş çiçek desenli elbiseler, belden kemerli elbiseler, metalik desenli elbiseler özellikle açık renklerde tercih edilmeli, tül ve şifon kumaşların bir arada olduğu romantik elbiseler, baharat tonlarındaki elbiseler, vanilya beyazı elbiseler ve kırmızının cazibesi ilkbaharda da göze çarpıyor.

 

 Tesettür elbise modelleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

 

            Tesettür elbise modelleri için öncelikle vücut tipimize göre elbise giyinmeliyiz hiç bir şeyi moda olduğu için tercih etmemeliyiz, vücudumuza yakışıp yakışmadığına göre karar vermeliyiz. Eğer kalça ve üst bacak bölgeleriniz büyükse büzgülü sade veya üst kısmı daha dar alt kısmı kabarık bir elbise tercih etmek bu bölgenizi kamufle edecektir. Kollarınız kalınsa geniş kollu elbiseler faydalı olacaktır. Eğer dik omuzlarınız varsa ve bu durum hoşunuza gitmiyorsa düşük kollu elbiseler sizi daha iyi gösterecektir. Göğüs, bel ve kalça genişliği eşitse yumuşak ve esnek kumaşlardan düz kesim elbiseler, bel kısmı dökümlü elbiseler seçilmelidir. Tesettür elbise modelleri seçerken diğer bir unsur yaz aylarını göz önünde bulundurarak pamuklu viskon veya keten kumaşlar tercih etmeliyiz. Polyester kumaşlar tercih edilmemeli yaz aylarında terlemeye sebebiyet vermektedir. Günlük hayatımızda seçtiğimiz elbiselerin içinde şık olmanın yanı sıra kendimizi rahat da hissetmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir