2017 İlkbahar-Yaz Gömlek Trendi

Her yıl her alanda olduğu gibi giyim alanında da moda olan şeyler sürekli değişkenlik göstermektedir. Hem tarzlarda hem de renkler de yaşanan bu değişimler sebebiyle üretici firmalar özellikle moda düşkünü kadınlar için çok sayıda farklı parçalar üretmektedir. 2017 ilkbahar- yaz moda kreasyonu da bu parçalara yer vermektedir.

 

BU YAZ SIK KARŞILAŞACAĞIMIZ RENKLER

 

Özellikle yaz aylarının da yaklaşmasıyla birlikte bir önceki sezon ürünleri rafa kalkarken 2017 ilkbahar- yaz sezonuna özel rengarenk ürünler de vitrinlerde yerini almaya başladı.

Son dönemlerde popüler olan geçmiş yıllara (70’li yıllar) dönüş moda alanında bu yılda etkisini sürdürmekle birlikte turuncu, pembe ve kırmızı, mavi, sarı gibi göze çarpan, parlak, canlı ve cıvıl cıvıl renkler vitrinlerde bol bol yer alacak. Bu renkler ve çiçekli bol desenli kıyafetler ile insanlar da kışın kapalı ve kasvetli havasından kurtularak renklenecek.

 

HER YILIN VAZGEÇİLMEZİ GÖMLEKLER

 

İlkbahar ve yaz aylarında özellikle kullanım rahatlığı sayesinde sıklıkla tercih edilen gömlekler bu yaz yine bayanların favoriler arasında olacak. Gömlekleri birçok giyim parçası ile eşleştirmek mümkün olduğu için popüler kıyafet olarak görmek mümkün. Bu yaz da etek, pantolon, şort gibi stilleri tamamlamak için gömlek kombinleri kullanılacak. Vitrinlerde sıklıkla bayan gömlek ve elbiselerin yer aldığı, sportif şıklığın önde olduğu kombinleri göreceğiz. Bu kombinlerde özellikle dikkat çeken unsur ise bol, salaş ve rahatlığın ön planda olduğu tarzlar.

 

Soft ve canlı renkleri bir arada görebileceğimiz bayan gömlek modellerinde işleme, motif ve desenlerle sıkça karşılaşacağız. Ayrıca yüksek bel pantolon modasına uygun olarak göbek üstü gömlek modelleri, omuz açık salaş gömlek modelleri, belden bağcıklı ve bol tunik şeklinde gömlek modelleriyle de sıkça karşılaşacağız. Bayan gömlek modellerinde fırfırlı kol ve yakalar, oduncu gömleği diye tabir edilen kareli ve çizgili gömlekler de bu yıl moda olmaya devam edecek.

 

Elbiselerde olduğu gibi gömleklerde de canlı sarı, yumuşak mavi tonları, mat turuncu, soluk ve canlı pembeler, gümüş ve yeşilin tonları bir arada olacak. Bütün bu canlı renklerin dışında cesaret gerektiren ve duru bir görünüm sağlayan beyaz renk gömlekler gerek sadeliğiyle gerekse üzerine yapılan renkli işlemeler ile şıklığın sembolleri arasında yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir