2017 Gömlek Tunik Modelleri Neler?

Gömlek tunikler, günlük yaşamda bayanlar tarafından sıkça tercih edilen bir giyim tarzı oluşturdu. Buna bağlı biçimde her yılın modasına uygun gömlek tunikler tasarlanarak, bayanların beğenisine sunuluyor. Bu yıl da oldukça şık gömlek tunikler vitrinlerdeki yerini almış durumda.

 Bu Yazın En Yeni Gömlek Tunikleri

 

Bu yaz modacılar gömlek tunik modellerinde, rahat bir tarzı benimsediler. Buna göre yeni model tunikler, son derece spor tarzda ve geniş kesimlerden oluşuyor. Bol kesimli tuniklerde, bel kısmının rahat ve sıkmayan tarz bir kemerle süslendiğini görüyoruz. Bu kemer genellikle tuniğin kumaşı ile uyumlu bir parçadan elde ediliyor. Fakat deri kemerler de kullanılmaktadır. Bu yaz gömlek tunikler oldukça uzun boyda üretiliyor. Bu sebeple bir taytın üzerine giyilebildiği gibi, tek başına elbise olarak kullanılan modeller de mevcut. Tuniklerin etek kesimlerinde asimetrik detaylarla karşılaşıyoruz. Bu detay sayesinde, daha dökümlü bir görüntü elde ediliyor. Renk seçimlerine baktığımızda, bu yazın en moda renklerinin mavi tonları, uçuk pembeler ve fuşya olduğunu görmekteyiz. Ancak bu yaz gömlek tunikler çizgi modellerle de tasarlanıyor. Çizgili modellerde daha çok mavi ve beyaz tonları tercih ediliyor.

 Çiçek Desenleriyle Cıvıl Cıvıl Bir Yaz

 

Bu yazın tunik gömleklerinde, işlemeli çiçek detayı ilgimizi çekiyor. Gömleğin cep kısmına veya göğüs üzerine işlenen, zıt tonlardaki bir çiçek deseni, oldukça şık görünüyor. Bunun dışında kullanılan kumaşlarda da çiçek desenlerinin olduğuna tanıklık ediyoruz. Genellikle koyu bir zemin üzerinde kullanılan renkli çiçek desenlerinde oluşan kumaşlar, bu yılın gömlek tuniklerinde bir hayli öne çıkan bir trend. Tesettür giyim tarzı gömlek tuniklerde özellikle, hakim yaka ilgi çekiyor. Bunun dışında bu yılın bütün tasarımlarında bebe yaka da kullanılıyor. Bebe yaka kullanılan tuniklerde, kol ağzı kesimlerinde de yuvarlak detaylar kullanılıyor. Ayrıca bu yıl kol kesimlerinde, yarasa kola tekrar bir dönüş olduğunu görüyoruz. Bu yıl moda açısından son derece geniş bir yelpaze sunuluyor. Bu sayede her zevke hitap etmek söz konusu. Gömlek tuniklerde de bu zengin yelpaze ile karşılaşıyoruz. Çeşit çeşit tasarlanan gömlek tunikler bu yıl yine gözde olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir