2017 Genç Tesettür Elbise Modelleri

Uzun Elbise

Genç tesettürlü hanımlar kıyafet seçimlerinde hem pratiklikleri, hem de çok kolay bir şekilde kombine edebilmeleri itibari ile tesettür elbise modellerini çok fazla tercih edebiliyor. Özellikle çok fazla model seçeneği bulunduğu içinde bu kategoride farklı bütçelere özel tercihler elde edilmesi de mümkün olabilmektedir.

 

Kemer Detaylı Elbise Modelleri

 

Mor renk tonu bahar ve yaz koleksiyonlarının en vazgeçilmez renk tonları arasında yer alıyor. Genç tesettürlü hanımlar için bellerde kullanılan kemer, kumaş, ip, kurdele gibi detaylarda oldukça şık olmaktadır. Etek uçlarına doğru genişleyen böyle bir elbise için sade renk tonlarında mercan bir şal ile uyumlu bir kullanım elde edilebilir. Yeni dönem trenleri içerisinde yer alan sık pileler etek uçlarında ve kol uçlarında kullanılan elbiselerin bel kısımlarında ip bağlamalar yer alabiliyor. Lacivert bir tesettür elbise modeli pudra renk tonlarında bir şal ile hoş bir şekilde kombine edilebilir.

 

Slopet Tarzı Elbise Modelleri

 

İçinde gömlek varmış hissi uyandıran slopet tarzı elbiselerde hem spor, hem de modern bir imaj oluşturmaktadır. Haki yeşilin ağırlıkta olduğu bir elbise modeli için açık renk tonlarında çimen yeşili püsküllü bir şal tercih edilebilir. Bu tarz elbise modellerinde kot kumaşlardan da çok kullanışlı tasarımlar elde edilebiliyor.

 

Çiçekli Elbise Modelleri

 

Hem şık seçimlerinizde, hem de günlük kullanımlarda çiçekli desenleri olan tesettür elbise modelleri çok zarif bir imaj oluşturacaktır. Beyaz renk tonunda bir model üzerinde asimetrik bir şekilde kullanılan çiçek desenleri, kollarda da kullanılabilir. Mint yeşili bir şal ile çok şık bir yaz kombini elde edilebilir. Abiye bir tercih yapılacak ise pudra bir model üzerinde payet işlemi çiçek motifleri ile de tüllü tasarımlar kullanarak zarif bir abiye seçimi yapabilirsiniz.

 

Daha günlük modellerde ise bahar çiçeklerini andıran elbisenin her alanında çiçek desenli motiflerin yer aldığı modeller tercih edilebilir. Bellerde kuşak tarzında detaylar ya da ip şeklinde kullanımlara yer verilebilir. Desenli elbiseleri kombine edebilmek için desenlerdeki ağır basan renk tonlarında sade bir şal ile kıyafetinizi kombine edebilirsiniz. Ana tema siyah olabileceği gibi beyaz ya da krem renkler üzerindeki çiçekli motiflerde hoş seçimler olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir