2017 Bayan Gömleklerinde Hangi Modeller Var?

Bu yılın modasında, gömleklerin önemli bir yerinin olduğunu görmekteyiz. Bayan giyiminde rahatlığı ile tercih edilen gömlekler bu yıl, biraz şekil değiştirerek yeniden karşımıza çıkıyorlar. Yeni gömlek trendlerinde, daha çok spor modeller var. Bu yılın bayan gömlek modelleri ve fiyatları hakkında sizler için bir araştırma yaptık.

 Spor Kesimlerle Gelen Şıklık

 

Bu yılın gömleklerinde çizgili ve oduncu tarz gömleklerin, büyük bir hızla geri döndüğüne tanıklık ediyoruz. Bu tarz gömleklerde genellikle mavi renk tonları dikkat çekiyor. Böylelikle gömleklerde bir kot havası yaratılmaya çalışılmış. Bol bir kesim tarzı ile salaş bir görüntü verilen gömlek kumaşları incelendiğinde, pamuklu tarz kumaşlar ve özellikle yaz aylarında terletmeyen rahat hissettirecek kumaşların kullanıldığını görüyoruz. Gömleklerin yakalarında bebe yaka kullanılması da bir başka detay. Bebe yaka kullanılan gömleklerin kol ağızlarında da, yuvarlak kesimler tercih ediliyor. Bu tarz kesime sahip olan gömleklerde büyük cepler kullanılarak, tamamen sportif bir tarz yakalanmaya çalışılmış. Spor tarzdaki gömleklerin üzerine eklenen şifon, deri gibi detaylarla bu gömlekleri sadece günlük yaşamda değil, iş hayatında da kullanılacak bir ciddiyet getirilmek istenmiş. Bu bahsedilen tarzdaki bayan gömlek modelleri ve fiyatları 25 TL’den başlayarak 60 ve 80 TL’ye kadar uzanıyor.

 Puantiyeli Modellerin Cazibesi

 

Puantiyeli kumaşlar, bu yıl hem elbiselerde hem de gömleklerde yeniden kullanılmaya başlandı. Bu yılın gömlek modellerinde puantiyeli kumaşlardan elde edilen ve bir bluz havası verilen gömlekler de var. Bu yılın puantiyeli bayan gömlek modelleri ve fiyatları oldukça çeşitli bir seçenek imkanı sunuyor. Bu gömleklerin fiyatları, markalara göre farklılık gösteriyor. Ünlü moda markalarının bu tarz gömlekleri 80 TL’den başlıyor. 120 TL ve hatta 150 TL’ye kadar uzanan fiyatlarla karşılaşıyoruz. Fakat aynı tarz gömleklerin marka olmayan modelleri, 30 TL’den başlayarak kumaşına ve modeline göre 60 ve 80 TL’ye kadar uzanıyor. Puantiyeli gömleklerde detay olarak, kurdeleyi görüyoruz. Özellikle siyah beyaz puantiyeli kumaşlarda, siyah kurdele ile süslenen yaka kenarları ve kol ağızları, oldukça şık ve hareketli bir görünüm sergiliyor. Ayrıca canlı renklerden oluşan puantiyeli kumaşlar da kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir