2017-18 Sonbahar Giyim Trendleri Nelerdir?

Moda ve Trend

 

Hiç şüphesiz ki moda canlı bir oluşumdur ve her geçen gün her geçen sene sürekli bir değişim ve yenilenme yaşar. Güzel giyinmeyi, şık görünmeyi ve kendini bu şekilde iyi hissetmeyi isteyen herkes modaya uyum sağlayarak zamanın güncel moda kavramına uygun olarak giyinmeyi ister. Bu anlamda moda mevsimlere göre de değişiklik gösterebilmektedir.

 

Özellikle sonbahar mevsimi bir geçiş mevsimi olduğu için moda anlamında, sonbahar aylarında pek çok farklı alternatif seçenek bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü sonbahar mevsimi sıcaktan soğuğa geçiş mevsimidir ve yazlık model kıyafetler ile kışlık model kıyafetler bu mevsimde bir arada bulunabilir ve hatta değişik şekillerde yeni tarzlar oluşturacak şekillerde kombinlenebilir. Bu anlamda pek çok farklı giyim seçeneği bulunması dolayısıyla renk alternatifi de yine sonbahar koleksiyonu içerisinde bolca bulunur. Bu noktada 2017-18 sonbahar sezonu için en trend renklerin ve en moda kombinlerin hangileri olduğuna bir göz atalım.

 

Sonbahar Giyim Modası ve Renk Trendleri Nelerdir?

 

Bu sezon sonbaharında moda olarak özellikle kadınlar için bele vurgu yapan ve daha çok feminen tasarımların ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bu sezon çeşitli döpiyeslerin, kalem eteklerin ve takımların da trend haline geldiğini belirtebiliriz. Bunun yanı sıra aksesuarlar olarak da özellikle de ayakkabı ve çanta için plastik tasarımların tercih sebebi olduğunu ve bu tarz üretimlerin bu sezonun yeni modası olduğunu söyleyebiliriz.

 

Ayrıca bu sezon tasarımcılar farklı kombinleri trend haline getirerek alışılmışın dışında yeni kombinler ortaya çıkartmış durumdalar. Özellikle jean cinsi kot pantolonları yine denim kumaşlar ile kombinleyerek alışılmışın dışında eşli kombin stili sayesinde yeni bir moda akımı ortaya çıkmıştır diyebiliriz. Özellikle de sonbaharın sonlarına doğru sıcaklığın giderek azalarak soğuk ve üşütücü günlerin başladığı zamanlar için ise kürklü ve renkli peluş tasarımlar ile ortaya çıkartılan ayakkabılar ve ceketler de yine bu sezonun çarpıcı trendlerinden diyebiliriz.

 

Kısacası 2017-18 sonbahar sezonu için modanın bir hayli marjinal olduğunu alışılmışın dışında yeni trendlerin ortaya çıktığını ve eski sezonlara göre moda anlamında sonbaharın hüzünlü dokusunu belki biraz olsun canlandırmak için daha canlı renklerin trend olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: tesetturpazari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir