Tesettür Elbise De Bu Yılın Modası

Elbise; tesettür kıyafetleri arasında en kolay kombin yapılan kıyafetler arasında ilk sıra da yer almaktadır. Bu sebeple birçok bayan gardolabında her zaman bir kaç adet elbise bulundurmayı ihmal etmezler. Giydiğiniz elbise ile renk uyumunu yakaladığınız bir şal takarak birçok yere gidebilirsiniz. Ev ziyareti, özel bir arkadaş toplantısı, dışarıda bir yemeğe… Kolay kombinlenen ve birçok farklı ortamda rahatça tercih edilebilen tesettür elbise de bu yıl hangi modellerin öne çıktığını merak ediyorsanız aşağıdaki makalemizi okuyarak bu konuda fikir edinebilirsiniz:

 

1- Hakim Yaka Furyası

 

Bu yıl elbise modellerinin hemen hepsinde hakim yaka kullanıldığını göreceksiniz. Birbirinden renkli elbiseler de ve birbirinden hoş modellerin bir çoğunda hakim yakaya rastlamanız mümkün gözükmektedir. Bu yıl elbiselerde bu kadar fazla kullanılan hakim yaka; sevmeyenlerin bile dikkatini çekecek…

 

2- Tesettür Elbise de Vazgeçilemeyen Bel Detayları

 

Bu yıl elbiseler de dikkat çeken bir diğer detay da elbiselerin bel kısımları olacaktır. Kemer ya da kuşak belleri ince olan bayanların beğenerek tercih ettiği modeller arasında yer alacaktır. Bel kısmına kemer ve kuşak takmayı sevmeyen bayanlar için üreticiler; bel kısmında dantel işlemesi olan modelleri piyasaya sunmuştur. Bel kısmını tamamı ile saran dantelli modeller elbise sevenleri oldukça şık gösterecektir. Beli ince olan bayanlar bu inceliği ortaya çıkarmak için ilk anlattığımız kemer ya da kuşak detayını tercih edebilir iken; dantel detaylı modelleri daha çok biraz balık etli olan bayanlara tavsiye edebiliriz

 

3- Kol Detayları

 

Bu yıl üreticiler tesettür elbise de iki farklı kol modelini kullanmaktadır. Bunlardan birisi, dar kesim kol modeli iken diğeri ise bol kesim modelidir. Dar kesim de; kol dar şekilde aşağı doğru inerek manşet ile son bulacak. Bu tarz kol kesimi; üzerine tam oturan kıyafet giymekten hoşlanan bayanların tercihleri arasında yer alacaktır. Bol gelen kol modeli ise hem rahat hem de şık olmayı seven bayanların tercih edeceği modellerden birisidir.

 

Son olarak bu yıl tesettür elbise de renk tercihini modacılar size bırakmıştır. Kendinize en çok yakışan rengi bu yıl gönül rahatlığı ile diyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir