Tesettür Ofis Kombinlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Kadınların çalışma hayatındaki yeri eski dönemlere oranla çok daha yükseklerdedir. İş hayatında yer alan ve büyük işler başaran birçok kadın bulunmaktadır. İş hayatında yerini sağlamlaştıran kadınların ne şekilde giyindikleri büyük önem taşımaktadır. Bu durum tesettürlü olan kapalı kadınlar içinde geçerlidir. Ofiste kullanılacak kıyafetler kurumsallığı uymalı ve kesinlikle basit olmamalıdır. Gündelik hayatta tercih edilen tesettür kombinler ofis kullanımları için uygun değildir. Fakat doğru ürünlerin bir araya getirilmesi büyük farklar yaratacak ve klasik görünümlü ofis kombinleri elde edilmiş olacaktır. Peki, tesettür ofis kombinlerinde nelere dikkat edilmelidir? Tesettür giyimde ofis kombinleri kolaylıkla yapılabilen kombinlerdendir. Bunun için çok sayıda klasik parça bulunmaktadır. Klasik kumaş pantolonlar, blazer ceketler ve gömlekler ofis kullanımları için ideal olan tesettür giyim ürünlerinden yalnızca bir kaçıdır. Bu giyim ürünlerinin kombinlerinde dikkat edilmesi gereken önemli detaylar aşağıdaki gibidir.

 

Ayrıntıların önemi

 

           Tesettür giyim kombinleri yapımında en sık yapılan hata ayrıntılara önem vermemektir. En basit kombini bile tamamen değiştirebilme özelliğine sahip olan ayrıntılar ve detaylar ihmal edilmemeli ve ufak dokunuşlarla tüm kombin hareketlendirilmelidir. Örneğin; klasik bir ofis kombini yapıldığında kibar bir saat ya da hafif renkli bir çanta kullanılması kombinin geneline renk katacak ve kişinin daha stil görünmesine yardımcı olacaktır. Bu gibi detaylar kombinin genelinde tahmin edildiğinden çok daha büyük farklar yaratmaktadır.

 

Yeni renklerin kullanımı

 

Ofis kombinlerinde dikkat edilmeyen bir diğer detay ise renk kullanımıdır. Birçok kadın ofiste giyeceği kıyafetleri siyah ağırlık seçmektedir. Bu tarz koyu renkler kişiyi tekdüze olma yoluna sokacağından tavsiye edilmemektedir. Arada bir farklı renklere yönelmekte de yarar görülmektedir. Düz renklerde bir tesettür ofis kombini yapıldığında renkli bir eşarp takmak bile kişinin daha renkli ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

 

Doğru çanta ve ayakkabı seçimi

 

Tesettür ofis kombinleri yapımında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise çanta ve ayakkabı seçimidir. Ofis içerisinde giyilecek olan ayakkabı topuklu olmalı fakat topuğu çok büyük olmamalıdır. Ayrıca ses çıkartan ayakkabı modelleri de çok dikkat çekeceğinden kullanılmaları tavsiye edilmemektedir. Bunun yanı sıra kullanılacak çanta da kurumsallığa uygun olmalı ve klasik kesim modellerle benzerlik göstermelidir. Böylece en şık ofis kombinleri çantalar ile uyumlu görünecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir